עדיין אין תגובות

למי הגיע הדולר של הרבי מילובביץ’ לאחר 20 שנה??

יהודי אמריקאי, לפני עלותו ארצה, הלך לרבי מליובויטש מלך המשיח לקבל ממנו ברכה. הרבי ברכו, נתן לו שני דולרים, ואמר לו: “אחד מהם בשבילך, והשני לנהג המונית”. האיש התפלא קצת אבל שמר את הדולרים אצלו בארנק.

כאשר עלה ארצה עם משפחתו הוא חשב לתת את הדולר לנהג המונית שהסיע אותם משדה התעופה ועד למרכז הקליטה, אך הנהג היה עסוק ועצבני והאיש הבין שכנראה שהרבי לא התכוון לנהג הזה. וכך נשאר הדולר אצלו בארנק. במשך עשרים שנה.

לא מזמן, נסע אותו “עולה-ישן” במונית באזור המרכז. הוא ראה שהנהג אמנם לא לובש כיפה, אך היה שם ספר תהילים וליד ידית ההילוכים היתה מודבקת תמונתו של הרבי. הם החלו לשוחח והנהג סיפר לו שבמשך החדשים האחרונים הוא מנסה להתחזק והחל את דרכו חזרה לשורשים ולתורה דרך מרכז חב”ד בשכונתו. הנוסע נזכר לפתע בדולר שקיבל מהרבי וחשב לעצמו שזו הזדמנות טובה להעביר אותו “לנהג המונית”. הוא הוציא מארנקו את הדולר והושיט אותו לעבר הנהג ואמר: “קח, זה דולר שהרבי אמר לי לתת ל”נהג המונית”.

הנהג לחץ על הבלמים בחזקה, המונית סטתה הצידה במהירות והגיעה לעצירה בצד הכביש. הנהג פנה לעבר הנוסע ההמום ואמר בהתרגשות: “אתה יודע מה עשית? מאז שהתחלתי את דרכי החדשה, לאשתי מאוד קשה עם זה. זה לא פשוט לה בכלל. היום בבוקר היא התעצבנה עלי וצעקה: “תגיד לי, מה זה כל השטויות שאתה עושה? מה זה כל האמונות המשונות האלו? הרבי כבר איננו! נראה לך הגיוני שהרבי ישלח לך דולר לברכה? בוא נראה אותו שולח לך דולר היום!”

הנוסע הבין כעת לאיזה “נהג מונית” התכוון הרבי, עשרים שנה קודם….

לפרסם תגובה